Kāpšanas prasmes ir iekļautas skolu mācību programmā. ( Sports un veselība 1.–9. Klasei Mācību priekšmeta programmas paraugs Valsts izglītības satura centrs | ESF projekts Nr.8.3.1.1/16/I/002 Kompetenču pieeja mācību saturā 55, 56 lpp. https://mape.skola2030.lv/resources/170 )

Kāpšanas prasmes

  • Uzlabo fizisko sagatavotību: kāpšana  nodrošina  jautru un izaicinošu veidu, kā iesaistīties fiziskajās aktivitātēs un uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību. Ķermeņa augšdaļas spēka, koordinācijas un līdzsvara izmantošana, kas nepieciešama kāpšanai, var palīdzēt skolēniem attīstīt spēku, izturību un lokanību.
  •  Paaugstina pašapziņu: kāpšana pa sienām var palīdzēt skolēniem attīstīt pašapziņu un sasnieguma sajūtu, attīstot kāpšanas prasmes. Izaicinājumu pārvarēšanas un jaunu mērķu sasniegšanas process uz kāpšanas sienas var celt skolēnu pašcieņu un palīdzēt justies pārliecinātākiem par savām spējām.
  •  Uzlabo problēmu risināšanas un lēmumu pieņemšanas prasmes: kāpjot sienās, skolēniem ir jādomā kritiski un jāpieņem lēmumi par labāko maršrutu, kā novietot savu ķermeni un kā risināt problēmas, saskaroties ar šķēršļiem. Šīs prasmes var izpausties citās dzīves jomās un palīdzēt  kļūt pārliecinātākiem un efektīvākiem problēmu risinātājiem.

Mācību priekšmeta programmas paraugā pavisam konkrēti ir minētas horizontālas kāpšanas sienas vai šeit sauktas par traversa kāpšanas sienām.


Kaut arī traversa sienas visas vairāk vai mazāk izskatās līdzīgi, tomēr to izmaksas realitātē atšķirās. Šo atšķirību veido:

  • sienas izmērs - cik platu mums atļauj vieta un budžets
  • pie kā kāpšanas sienu stiprināsim - vai tā ir brīvi stāvoša, vai pie esošas mūra sienas, vai nosacīti starp esošām metāla kolonām
  • transporta izmaksas
  • aizķeru un formu skaits un izmērs.

Līdz ar to katrs gadījums ir nedaudz individuāls. Parezā lietu secība būtu sazināties ar mums, pārrunāt uzskaitītos punktus un mēs varēsim sagatavot Jums individuālu piedāvājumu ļoti īsā laikā. Šeit saite uz mūsu realizētiem projektiem.

Sazināties par kāpšanas sienas izveidi vai uzdot jautājumu

Pagaidām šeit esam apkopojuši resursus no mūsu bloga, kas varētu Jums palīdzēt izvēlēties pareizo risinājumu un piemeklēt idejas kāpšanas sienas lietošanai.

Kāpšana prasmes un Skola 2030.

Kāpēc izvēlēties traversa kāpšanas sienas? 

Kāpšanas sienu veidi un kā izvēlēties sev piemērotāko

Kāpšana sporta stundās.(2015)

Kāpšanas rotaļu piemēri

Spēles uz kāpšanas sienām 

Piemēri:

Traversa sienas piemērs Dobeles pamatskolā: augstums 2,5m, platums 12,5m, kopā 31,25 m2.  190 aizķeres un 5 formas. Vienlaicīgi var kāpt līdz 10 cilvēkiem.

Traversa sienas piemērs Ādažu pamatskolā: Augstums 2,5m, platums 7,9m, laukums 20m2, 100 aizķeres 3 krāsās un 9 formas. Vienlaicīgi var kāpt 6 cilvēki.

Iespējams, protams, kombinēt traversa sienu ar augsto kāpšanas sienu.

Kāpšanas siena Jelgavas tehnaloģiju vidusskolāJelgavas tehnoloģiju vidusskola. Kopā ~100 m2, t.s. - traversa siena - augstums 2,5m, platums 12m, laukums 30m2, aukstā siena ~68 m2, augstums 8,5m, platums 6m

Vairāk piemēru

google-site-verification=xmYwDw_HRBEeJ-ik7Gslkhv-7XHBEvCzH8vDtpW-hNs