Izlaušanās

5.15 ir augstākā grūtības pakāpe modernajā klinšu kāpšanā, kuru ir izkāpuši tikai daži vīrieši un līdz šim neviena sieviete. Mazpazīstamā Margo Hayes  no Boulder, Colorado ir apņēmusies to mainīt. Lai būtu tuvāk pasaules sarežģītākajiem maršrutiem, viņa ir pārcēlusies uz Eiropu, kur trenējas un kāpj ar mērķi sasniegt divus no vispazīstamākajiem 5.15 Francijā un Spānijā. Tomēr attīstot savu ķermeni un prātu tuvāk iespēju robežām, viņa riskē iegūt traumas un piedzīvot neveiksmi savos centienos būt pirmajai.

Virs jūras

Chris Sharma saglabā pasaules izcilākā Deep water solo (kāpšana bez virves un drošināšanas virs ūdens) kāpēja titulu. Desmit gadus pēc viņa paaudzes, Chris atgriežas Vidusjūras salā Maljorkā, kur viņš atklāj skaistu sienu ar mazām aizķerēm visā tās augstumā. Ja viņam izdosies savienot atsevišķas kustības un izturēt daudzos sirdi stindzinošos kritienus jūrā, tad viņš būs atklājis iespējams grūtāko deep water solo maršrutu pasaulē.

Drošība pēc tam

Vairumam kāpēju drošība ir pirmajā vietā. Brad Gobright pavisam noteikti nav viens no tiem. Uztankojies ar dienu veciem virtuļiem un bez bailēm no kritieniem, šis jaunais talants paver iespēju robežas bailīgai kāpšanai trad un free solo maršrutos. Pārdzīvojis dažas palielas brūces, Brad ir nobriedis veikt savu lielāko kāpienu – pirmo  free solo uz sirdi stindzinoša grūta maršruta.

Bez rokas

“Es nevēlos, lai mani pazītu tikai kā kāpēju ar vienu roku” saka Maureen Beck, “ Es tikai vēlos būt laba kāpēja”. Maureen Beck varbūt ir piedzimusi bez viena apakšdelma, bet tas neaptur viņu no kāpšanas grūtos maršrutos. Viņa krīt uz 5.12 maršrutiem un pārvar karnīzes, vienlaicīgi iedzerot alu. Bet viņa nav šeit, lai jūs iedvesmotu. Cilvēki saka: ”Skatieties, kāpēja ar vienu roku, tagad man nav nekādas atlaides”. Es saku: "Pirmkārt, jums tāpat nav nekādas atlaides” .

Pirkt ieejas karti


 .